Spolupráce

Proč jsme vlastně vyrobili DT-Box?

Naším hlavním cílem a motivací je šířit IT znalosti a dovednosti zábavnou formou. Využíváme dostupné otevřené technologie, abychom ukázali, že to není věda. Máme rádi DIY (do it yourself), co jde vyrábíme lokálně a svépomocí. Máme místní partnery, kteří nám pomáhají s vývojem a testováním. Prezentujeme DT-Box na konferencích, veletrzích a dalších setkáních odborníků i veřejnosti. Rádi bychom Vám naše hlavní “parťáky” představili.

OctopusLAB

OctopusLAB tvoří čeští nadšenci, které spojuje záliba v kutilství a programování. Už více než deset let se věnují vývoji univerzálních modulů pro moderní tvůrce, které umožňují vytvářet zdroje, roboty, internet věcí, měřicí a řídící zařízení, stejně jako další gadgety pro domácnosti, zahrady i průmyslové využití. OctopusLAB propojuje nejnovější technologie, včetně virtuální reality a umělé inteligence, a mnoho zdrojových kódů je k dispozici na platformě GitHub jako open source.

Pouze díky spolupráci s OctopusLAB pod vedením Jana Čopáka mohl DT-Box vzniknout tak rychle. Právě deska DOIT-adapter se stala srdcem DT-Boxu.

octopuslab.cz

Gymnázium Arabská

Gymnázium Arabská je fakultní škola Přírodovědecké a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, připravuje studenty především pro další studium na vysoké škole, rozvíjí tvůrčí a samostatné myšlení, umožňuje seberealizaci studentů v individuálních i týmových soutěžích a projektech národních i mezinárodních.

Studenti této střední školy byly první, kdo si prakticky vyzkoušeli práci s DT-Boxem. První semestr základů programování s ním absolvovalo již XX studentů. Aktuálně mají k dispozici 20 DT-Boxů a dalších 15 je již ve výrobě.

gyarab.cz

Maker Faire

Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři.

Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

Na pražském MF na podzim 2022 jsme prezentovali DT-Box - vzbudil velký zájem návštěvníků, což bylo velmi povzbuzující.

makerfaire.cz

Chcete s námi taky spolupracovat?

Nabízíme praktické ukázky práce s DT-Boxem, prezentaci na akcích pro veřejnost nebo zážitkové kurzy (např. teambuilding v IT). Pokud jsme Vás zaujali a chtěli byste se připojit nebo využít naše služby, neváhejte nás kontaktovat !